středa 8. května 2013

U Fořta

Nesnáším turisty, turistiku, nemám turistické boty a v lese se ztrácím. To samé by se dalo říct o mojí mamce a přesto jsme naplánovaly dvoudenní pobyt v Českém Švýcarsku. Ubytované jsme byly v Mezní Louce, odkud vychází většina turistických tras, v penzionu U Fořta.

Ubytování a jídlo:
Čisté, nové, jednoduché, útulné. Dvojlůžák je celkem malý, být v tom celý týden bych teda nechtěla, ale na jednu noc bohatě stačí. Postel skvělá, nejlepší na tom byly tamní obrovské vysoké měkké polštáře! Koupelna prostorná. Mimo hlavní budovu jsou ještě tzv. seníky, které jsou trošku dražší. http://www.uforta.cz/fotogalerie/fotografie-ubytovani/
V budově je restaurace sloužící hostům penzionu i normálním turistům. Zakládá si na kvalitě a tomu odpovídá i cena. Za zmínku stojí bramboračka, musely jsme si sice říct o pečivo, ale donesli nám domácí ořechový chléb!
http://www.uforta.cz/fotogalerie/jidla/


 Výlety:
Přímo od penzionu se dá jít na Pravčickou bránu, což byl také hlavní cíl naší cesty. Trasa, kterou jsme šly, byla dlouhá něco málo přes 14 km, kousek se jelo pramicí Edmundovou soutěskou. Vybil se mi foťák, takže jsem musela fotit mobilem, což je kvalita nula nula nic a povedlo se jen pár fotek. Jinak na trase je celkem slušné převýšení a na Pravčickou bránu se musí platit vstupné, ale stojí to za to.

2 komentáře :

  1. Jůů, Pravčická brána. Mám tento kraj strašně ráda a brána je prostě úchvatná :-) Jenom mě osobně přišla strašně malilinkatá když jsme k ní přišli :D

    OdpovědětVymazat

Moc si vážím všech komentářů!